9.8 C
E shtunë, 4 Maj, 2024

Rashica: Krenar për golin e parë në skuadrën e madhe Werder Bremen (VIDEO)

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, mbrëmë ka shënuar golin e parë në Bundesliga.

Skaudra e Rashicës, Werder Bremen mposhti 3:1, Cologne, kurse shqiptari nga Kosova shënoi golin e parë në ligën gjermane në minutën e 58.

Për këtë gol Rashica është shprehur shumë i lumtur, përcjell Klan Kosova.

“Çfarë loje. Ende jam i elektrizuar. Stadium i madh, atmosferë e pabesueshme nga tifozët e Werder, që ta përkrahën nga minuta e parë”.

“Krenar që shënova golin e parë për këtë ekip të madh në ndeshjen e parë në Weser-Stadium. Faleminderit djema”, ka shkruar Rashica në Facebook.

Ky është goli i Rashicës:

3:0 për Trepçën, kualifikohet në finale

Trepça është kualifikuar në finale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë. Mitrovicasit në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale shënuan fitore ndaj Sigal Prishtinës...

Moti sot: Diell, shi dhe shkarkime rrufesh

Të enjten, parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje shiu, lokalisht në formë të...