15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

A mund të anulohet kampionati? Flet zyrtari i FFK-së

Federata e Futbollit të Kosovës është ende në pritje të përgjigjjes për lejen nga autoritetet për të nisur futbollin, teksa ende nuk ka ndonjë datë zyrtare.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike pritet që t’i jap udhëzime dhe rekomandime Ministrisë së Shëndetësisë për të dalë me një vendim zyrtar në lidhje me lejimin e rikthimit të aktiviteteve sportive apo jo.

Isak Ejupi, nënkryetar i Komisionit të Garave në Federatën e Futbollit të Kosovës ka theksuar në Klan Kosova që kampionati mund të përfundojë pasi që nuk janë zhvilluar 70% e ndeshjeve.

“Nëse janë përfunduar 70 për qind të ndeshjeve, mund të shpallet edhe kampioni. Por janë edhe 11-të ndeshje për t’u zhvilluar ndaj nuk kanë përfunduar 70% të ndeshjeve dhe mund të anulohet edicioni”, ka thënë Ejupi në Klan Kosova.

‘Testet e koronavirusit mund të na jap UEFA, në këto rrethana mund të anulohet edicioni’

“Janë planet A, B dhe C, por s’mund të themi që mund të aplikohen sepse nuk e dimë situatën në vazhdim. FFK nuk pranon të rrezikojë shëndetin e futbollistëve”, u shpreh ai.

Më Shumë

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Mona Liza

Lajmet e Fundit