-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

AAK falënderon kongresmenët amerikanë

AAK-logoAleanca për Ardhmërinë e Kosovës, falënderon kongresmenët amerikanë për iniciativën për anëtarsimin e Kosovës në Programin e Partneritetit për Paqe dhe në NATO.

Konsiderojmë se letra e kongresmenëve amerikanë të udhëhequr nga Kongresmeni Eliot Engël, dërguar Presidentit Obama dhe Sekretarit të Shtetit, Kerry, është vazhdimësi e traditës së përkrahjes së Kongresit dhe popullit amerikan ndaj Kosovës dhe popullit të Kosovës.

AAK beson fuqishëm se anëtarësimi i Kosovës në strukturat euro-atlantike dhe në NATO është garancë përfundimtare e paqes dhe sigurisë në rajon.

Më Shumë

Todt për gjendjen e Schumacherit: Është pjesë e familjes time, e takoj rregullisht

Po  bëhen gati 10 vjet nga aksidenti me ski i Michael Schumacher, 7 herë kampionit të botës në Formula 1 dhe në gjithnjë këto...

Prokuroria kërkon dënimin e zyrtarëve komunalë të Malishevës, mbrojtja lirimin e tyre

Prokurorja Dëshirë Jusaj, në fjalën përfundimtare të hënën në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka kërkuar dënimin e të akuzuarve Remzi Mazreku, Jakup Shurdhaj, Besnik...

Lajmet e Fundit