3.1 C
Prizren
E enjte, 25 Shkurt, 2021

Abramovich nuk duron, shkarkon trajnerin Lampard

Chelsea njoftoi zyrtarisht se ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Sipas klubit londinez, asnjëherë nuk mund të jetë një kohë e mirë për t’u ndarë me një legjendë si Frank, por pas një diskutimi dhe shqyrtimi të gjatë u vendos që një ndryshim nevojitet tani.

“Ky ishte një vendim shumë i vështirë për klubin, jo më pak për mua, sepse unë kam një marrëdhënie personale të shkëlqyeshme me Frank dhe kam respektin më të madh për të.

Ai është një njeri me integritet të madh dhe ka etikën më të lartë të punës. Sidoqoftë, në rrethanat aktuale ne besojmë se është më mirë të ndërrojmë stafin.

Në emër të të gjithëve në klub, bordit dhe personalisht, unë do të doja të falënderoja Frank për punën e tij dhe t’i uroj atij çdo sukses në të ardhmen. Ai është një ikonë e rëndësishme e këtij klubi të shkëlqyeshëm dhe statusi i tij këtu mbetet i tillë. Ai gjithmonë do të jetë mirëpritur ngrohtësisht përsëri në Stamford Bridge” – deklaroi presidenti Abramovich.

Në stolin e Bluve të Londrës kandidatë janë trajnerët gjermanë. I pari është Tuchel, që u shkarkua nga PSG. Ndërsa pëlqehet edhe Ragnick. I treti në listë është Nagelsmann, por ky së pari duhet të shkëputet nga Leipzig.

Më Shumë

Dënohet me burg njëri nga ekzekutorët e gazetares malteze

15 vjet burg, edhe pse dënim i reduktuar si bashkëpunëtor me prokurorinë, është dënuar vrasësi i gazetares malteze Galicia. Gazetarja, shkruajnë mediet vendase, kishte...

Seedorf: Evropa nuk ofron shanse të barabarta për trajnerët me ngjyrë

Në futboll ka bërë një karrierë të jashtëzakonshme, sidomos me fanellën e Milanit ku ka fituar tituj e Champions, megjithatë Clarence Seedorf nuk po...

Belotti nuk bindet nga oferta e Torinos

Sulmuesi Andrea Belotti po luan sezonin e 6 me fanellën e Torinos dhe drejtuesit e klubit po punojnë për t’i rinovuar kontratën, duke qenë...

Taksirati me pragun, Zafir Berisha lajmërohet me një citat të profetit Muhamed

Nisma Socialdemokrate në krye me Fatmir Limajn nuk ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor në mënyrë që...

Vidhen tetë xhami në Tiranë

Vjedhja e institucioneve të kultit është kthyer në një fenomen shqetësues gjatë kohëve të fundit në Tiranë. Të paktën tetë xhami janë grabitur nga persona...

Capital T dimrin na e bëri verë

Ndërsa Kosova po përballet me temperatura të ulëta dhe reshje të mëdha të borës, Capital T u arratis në një destinacion më të ngrohtë...

Avdullah Hoti mori vetëm 2 mijë vota në Rahovec

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti në zgjedhjet parlamentare të mbajtura me 14 shkurt, është rënditur i pari në komunën...

Rexhepi: Deputetët boshnjakë në Kosovë u zgjodhën nga Vuçiqi

Kryetarja e Partisë së re Demokratike në Kosovë, e cila përfaqëson komunitetin boshnjak, Emilia Redzepi, ka dhënë një intervistë për gazetën e Bosnjë e...

Kandidatët e mundshëm për të parin e LDK-së nuk e komentojnë kandidaturën e Anton Qunit

Anton Quni deklaroi mbrëmë se do t’i hyjë garës për të parin e LDK’së. Ai premtoi se me të si kryetar, brenda një kohe...

Tërmet i lehtë me epiqendër në Malishevë

Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot Kosova është goditur nga një tërmet i lehtë me magnitude 2.7...

Fundi i “votës borxh”

Zgjedhjet e 14 shkurtit treguan se qytetarët nuk ia kanë votën borxh asnjë partie dhe nuk janë peng i askujt. Ata zgjodhën t’i ndëshkojnë...

Prizren: Një vit burg dhe 500 euro gjobë për mashtrim

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti Përgjithshëm, ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarit F.B. “Me datë 22 shkurt 2019, në Prizren, me qëllim dhe me...

Ç’mendonte Darvini për femrat?

“Nëse arrij të jetoj deri në të 80-at, nuk do resht së mahnituri, duke e zbuluar veten si shkrimtar”, i shkroi Çarls Darvini një...

Trajneri kosovar me përvojë 30-vjeçare në Slloveni: FFK-ja po i degradon kuadrot

Jetën ia ka kushtuar futbollit, duke punuar për më shumë se 30 vjet në disa skuadra të Sllovenisë, shkolla të futbollit e ekipe të...

Ndahen 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim për ndarjen e 40 mijë eurove për organizimin e Epopesë së...

Cila bukuroshe e ka nafak djalin e Shyhrete Behlulit?

Shyhrete Behluli është nënë e lumtur e pesë fëmijëve, tri vajzave e dy djemve, që publiku ia njeh mirë. Më i vogli ndër fëmijët, është...

Lajmet e Fundit