9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Abrashi: Vetëvendosje ka dyfishim të anëtarësimit, shohim rritje të madhe

Artan Abrashi nga Lëvizja Vetëvendosje, në “Prime Time” të Kanal 10 ka folur rreth zhvillimeve brenda subjektit politik që ai bën pjesë.

“Vetëvendosje po rritet çdo ditë e më shumë. Përderisa jemi duke u përgatitur për zgjedhje të brendshme, ne po shohim një rritje të madhe të Vetëvendosjes. Kemi dyfishim të anëtarësimit në Lëvizjen Vetëvendosje në nivel vendi”, ka thënë Abrashi, përcjell Portali.info.

Ai është kundërshtuar nga Sejdi Hoxha nga radhët e PDK-së, i cili ka thënë se ende nuk ka demokraci brenda VV-së, pasi që zyrtarët dhe deputetët e kësaj partie nuk mund të kenë qëndrime ndryshe nga kreu i partisë, Albin Kurti.

Më Shumë

N’Golo Kante do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n

Chelsea është gati të mbështesë N’Golo Kante pavarësisht rekordit të tij të dëmtimeve. Detajet përfundimtare ende nuk janë konfirmuar. Por mesfushori francez është i gatshëm...

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Lajmet e Fundit