-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Agim Ademi dhuron një shtëpi për një familje në nevojë: Po e kryejmë këtë mision fisnik për vendin dhe popullin tonë

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka marrë pjesë të mërkurën mbrëma në ceremoninë e 13-vjetorit të themelimit të Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, e drejtuar nga bëmirësi Halil Kastrati.

Ademi në Facebook ka njoftuar se ka dhuruar një shtëpi për një familje nevojtare në fundvit.

I pari i shtëpisë së futbollit të Kosovës tha se këtë mision po e kryen për vendin dhe popullin e Kosovës.

Ademi në llogarinë e vet ka plasuar një fotografi ku shihet i shoqëruar në këtë ceremoni nga kryetari i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halili Kastratin dhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj të cilët i falënderoi.

Postimi i plotë i Ademit:

Sonte kisha kënaqësinë të marrë pjesë në ceremoninë e 13-vjetorit të themelimit të Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”.

Njëherësh u ndjeva jashtëzakonisht i lumtur që përmes kësaj shoqate e dhurova një shtëpi për familjet në nevojë, teksa familjes të cilës ia dorëzova çelësat e kësaj shtëpie i dëshirova jetë të lumtur, harmoni dhe begati.

Jam i nderuar që së bashku me shumë donatorë tjerë jemi pjesë e shoqatës “Jetimat Ballkanit” dhe së bashku nën udhëheqjen e Halil Kastrati po e kryejmë këtë mision fisnik për vendin dhe popullin tonë.

Kur ke mundësi të bësh vepra të tilla, ndjenja është e papërshkrueshme.

Shpresoj që në të ardhmen të kemi sa më shumë donatorë për ndërtimin e shtëpive për familjet në nevojë, pasi kësisoj kontribuojmë edhe në zhvillimin e gjithmbarshëm të vendit.

Po ashtu, falënderoj edhe kryetarin e Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj , i cili mundësoi që në këtë qytet të bëhet kjo mrekulli.

#JetimateBallkanit

#Shtëpipërçdofamilje

Më Shumë

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit