-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Vrasja në Dragash, kërkohet paraburgim për gruan që dyshohet se goditi për vdekje kunatën

Prokuroria e Prizrenit ka kërkuar paraburgim për N.A nga fshati Kuk i Dragashit, e cila dyshohet se e ka goditur me shkop druri kunatën e saj 67-vjeçare.

Sipas Prokurorisë, e pandehura N.A. me dashje ka privuar nga jeta anëtaren e familjes – motrën e bashkëshortit të saj, me të cilën ka bashkëjetuar në ekonomi të përbashkët familjare.

Rasti thuhet të ketë ndodhur me datë 23 dhjetor 2022, rreth orës 10:00, derisa e ndjera ishte e shtrirë në njërën nga dhomat e shtëpisë, ku e pandehura e ka goditur.

“E pandehura me anë të një shkopi prej druri të modifikuar e godet disa herë viktimën në kokë dhe në pjesë të ndryshme të trupit duke i shkaktuar gjakderdhje në tru, dhe si pasojë e këtij lëndimi e njëjta ka ndërruar jetë me datë 26 dhjetor 2022, rreth orës 05:30” – sqarohet në njoftimin e Prokurorisë.N.A. po dyshohet se ka kryer veprën penale – vrasje e rëndë.

Me urdhër të prokurorit N.A. është ndaluar për 48 orë.E dyshuara ka pranuar para Policisë se e ka goditur për vdekje kunatën 67-vjeçare.

Më Shumë

Historia e Gavi: Shkëndija, shpejtësia dhe shpirti i yllit që luan me këpucët e palidhura

Ishte në nëntor 2021 që njerëzit filluan të flisnin për Gavi-n. Një foto tregonte Nico Gonzalez duke lidhur këpucët e një lojtari gjatë një...

Shtatë raste të dhunës, dy prej tyre në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar së në 24-orëshin e fundit janë raportuar për shtatë raste të dhunës në familje. Ku dy prej tyre ishin në...

Lajmet e Fundit