15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

AKR-ja mbështet Kryeziun

Eqrem KryeziuuAleanca Kosova e Re(AKR) në Prizren, do të mbështet kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun në balotazhin e 1 dhjetorit. Koalicioni nënshkruhet sot në mes AKR-së dhe LDK-së. “ Ju ftojmë që të merreni pjesë në nënshkrimin e koalicionit të ri”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Përfaqësuesi për informim i LDK-së, Abdullah Thaçi tha se ky subjekt politik do të lidhë koalicion me AKR-në. “Koalicioni i ri sot do të lidhet me AKR-në”, tha Thaçi.

Kryetari i Degës së AKR-së në Prizren, Naser Bresa tha ndërkaq se nuk është në dijeni për këtë koalicion. “Nuk e di. Kryesia nuk ka marrë vendim. Vetëm nëse qendra ka marrë vendim për atë koalicion”, tha Bresa për “PrizrenPress”.

AKR-ja në Prizren, pat lidhë koalicion me PDK-në për të mbështetur kandidatin Ramadan Mujën në balotazhin e 1 dhjetorit. Dy ditë pas nënshkrimit, Presidenti i AKR-së, ka kërkuar që të prishet ky koalicion. / PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës nga ana e Kosovës dhe Morinës nga ana e...

Lajmet e Fundit