20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Aksidenti në rrugën Zhur-Prizren, njëri nga të lënduarit në gjendje kritike

Njëri nga të lënduarit në aksidentin e rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën Zhur-Prizren, është në gjendje kritike për jetën.

I njëjti është duke u trajtuar në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe ka politraumë të rëndë.

Në aksidentin në fjalë i vdekur ka mbetur një person, ndërsa i lënduar edhe një tjetër, i cili po ashtu është dërguar në QKUK, por pritet të lirohet sot pasi ka lëndime më të lehta.

Kështu ka bërë të ditur në një prononcim për Telegrafin, shefi i Emergjencës, Gëzim Mustafa.

“Dy pacientë të lënduar në aksidentin në rrugën Zhur-Prizren janë duke i trajtuar në klinikën tonë. Njëri nga ta ka lëndime më të lehta ndaj pritet të lirohet sot, ndërsa i lënduari tjetër është në gjendje kritike në reaminacion dhe ka politraumë të rëndë”.


Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”

Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!

Më Shumë

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

I dha fund marrëdhënies me Kristin, Keisi komenton raportin me djalin e aktorit: Nuk kishim kimi!

Të shumta kanë qenë aludimet për ndarjen e menjëhershme të tyre. Disa mendojnë se shkaku ishte Sabiani, disa të tjerë thonë se ata nuk...

Lajmet e Fundit