0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Ankand për Ounahi

Azzedine Ounahi, në moshën 22-vjeçare, ka qenë një nga zbulimet e Kupës së Botës në Katar. Mesfushori maroken, i cili luan për Angers në Ligue 1, duket se i ka ditët e numëruara në klubin e tij dhe do të bëjë kapërcimin drejt një ekipi më prestigjioz.

Ounahi befasoi Barçën dhe është një futbollist që do të ishte përshtatur në mesfushë, por situata ekonomike dhe financiare e klubit “Blaugrana” e lë transferimin e tij këtë dimër në utopi.

Prandaj, ai largohet ndjeshëm nga “Camp Nou” sepse Angers, duke parë çmimin e tij, është i gatshëm ta shesë atë këtë janar.

Nuk mungojnë kërkuesit dhe kjo do t’i shkojë mirë klubit dhe lojtarit, të cilët do të mund të kërkojnë më shumë para.

Azzedine Ounahi, © COPYRIGHT : DR

Në Premier League, Leicester City, Wolverhampton, Newcastle United apo West Ham United kanë piketuar marokenin. Në Spanjë ai ka qenë i lidhur edhe me Sevilla-n. Pavarësisht kësaj, skuadra që pozicionohet më së miri është Napoli.

Lideri i ligës italiane, me tetë pikë përpara Milan-it dhe dhjetë pikë përpara Juventus-it të vendit të tretë, dëshiron të përmirësojë pak më shumë mesfushën e tij me talentin e të riut Ounahi. Sipas gazetarit, Gianluca Di Marzo, çmimi do të ishte rreth 20 milionë euro për mesfushorin, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2026 me Angers.

Klubi francez, për më tepër, pavarësisht se është i fundit i klasifikuar në Ligue 1, dëshiron të përfitojë nga marokeni për të fituar para. Jo vetëm me Ounahi. Në radhët e tyre kanë edhe Bouffal, një anësor që ka përfunduar një Botëror të mirë, i cili gjithashtu ka oferta dhe gjithçka tregon se do të largohet në dimër.

/Albanianpost.com

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lajmet e Fundit