2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

“Arbana” e Prizrenit, si vendet e varfra të Afrikës

Berisha- lagjia arbanaKandidati i BD-së për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha i shoqëruar edhe nga bartësi i listës Osman Hajdari dhe kandidatja për asambleiste Albana Balaj, kanë takuar shumë qytetarë të lagjes “Arbana” të Prizrenit në shkollën “Ibrahim Fehmiu”.

Berisha tha se “Arbana” si lagje periferike e qytetit të Prizrenit ka nevojë për mbështetjen e institucioneve edhe për faktin se disa nga rrugët dhe rrugicat e kësaj lagje vazhdojnë t’i përngjajnë vendeve të varfra të Afrikës.

“Ju garantojmë se përveç infrastrukturës prioritet i yni do të jetë mirëqenia sociale, përmes krijimit të mundësive për investitorë vendorë e ndërkombëtar që të krijojmë vende pune ku do të punësohen të rinjtë e qytetit të Prizrenit e lagjes ‘Arbana'”, tha Berisha.

Ndërsa bartësi i listës, Osman Hajdari, i garantoi të pranishmit në këtë tubim se me ardhjen e BD-së në krye të Komunës së Prizrenit dhe kryetarit Zafir Berisha 120 të rinj do të punësohen qysh në 6 mujorin e parë përmes projekteve të veçanta në administratë, shëndetësi dhe arsim. Nërkaq, Albana Balaj, kandidate nga kjo lagje, u bëri ftesë qytetarëve të këtij lokaliteti që mos të humbin nga mundësia që të jenë pjesë e mbështetjes masive të Bashkimit Demokratik, parti kjo e cila garanton ndryshime pozitive në qytetin e Prizrenit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit