6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Arbër Rexhaj mori 9,387 vota

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje Arbër Rexhaj ka marrë 9,387 vota, në zgjedhjet e 6 tetorit.

Rexhaj ka qenë deputet në Legjislaturën e kaluar.

Ai, sipas numërimit të votave deri më tani, ka siguruar ulëse në Kuvend të Kosovës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Lajmet e Fundit