19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Armë, boks hekuri: Policia jep detaje për rrahjen ku u arrestuan nëntë persona në Prizren

Policia e Kosovë ka dhënë detaje për rrahjen masive ku mbeti një i plagosur dhe disa të tjerë të lënduar në Prizren.

Sipas raportit 24 orësh të PK-së. Të përfshirë në ngjarje nëntë persona të cilët janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me dy fishekë, dy thika, një shufër metalike dhe një boks hekuri.

Njoftimi i plotë:

VRASJE NË TENTATIVË

Prizren 07.05.2023 – 01:16. Një mashkull kosovar ka mbetur i plagosur nga arma e zjarrit dhe disa të tjerë janë lënduar gjatë një përleshje që ka ndodhur midis disa personave. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me dy fishekë, dy thika, një shufër metalike dhe një boks hekuri. Të lënduarve u është ofruar trajtim mjekësor, ndërsa i plagosuri është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK. Me vendim të prokurorit nëntë të dyshuar meshkuj kosovarë janë arrestuar dhe të njëjtit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Nga i urryeri në hero: Rrugëtimi i mrekullueshëm i Xhakës në Arsenal

Kohës së Granit Xhakës në Arsenal duket se po i vjen fundi. Mesfushori synon një rikthim në Gjermani dhe klubi i Londrës veriore është në...

Lajmet e Fundit