19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Arrestohen dy persona në Korishë, dyshohen për armëmbajtje pa leje

Policia gjatë një pike të kontrollit në Korishë ka arrestuar dy persona për armëmbajtje pa leje .

Me vendim të prokurorit raste janë proceduar në mënyrë të rregullt.

• Fsh. Korishë, Prizren 25.04.2023 – 10:30. Njësitë policore gjatë një pike kontrolli kanë ndaluar një veturë me targa të huaja, të cilën e voziste një mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me shtatë fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

• Fsh. Korishë, Prizren 25.04.2023 – 10:30. Njësitë policore gjatë një pike kontrolli kanë ndaluar një veturë me targa të huaja dhe gjatë kontrollit te i dyshuari (pasagjeri) mashkull kosovar, kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gjashtë fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

 

Më Shumë

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Lajmet e Fundit