3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Arrestohen katër persona në regjionin e Prizrenit

arrestimi 2Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në regjionin e Prizrenit. Arrestimi është bërë me kërkesë të Gjykatës Themelore në Prizren.

Sipas policisë, njëri arrestim është bërë në rrugën “Shaip Spahiu” në Prizren dhe tjetri në fshatin Carravran të Malishevës.

Dy arrestimet tjera janë bërë në fshatin Zoqisht dhe Drenoc të Rahovecit.

Katër të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdes një punëtor në vendin e punës në një gurthyes në Suharekë

Suharekë- N.M (51-vjeç) dyshohet se ka vdekur në vendin e punës në një gurthyes në Studençan të Suharekës. Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi“,...

Vlera e koeficientit 105 euro, mësuesi i merr 588 euro pagë bruto

Sot kryeministrit Albin Kurti, në një mbledhje të Qeverisë së Kosovës, ka treguar se vlera e koeficientit është 105 euro. Në bazë të kësaj page,...

Lajmet e Fundit