6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Asnjë nga të aderuarit e PDK-së e LDK-së nuk u bënë ministra!

Mustafa e Thaci ne KuvendGjatë fushatës parazgjedhore, aderimet ishin ndër pak gjërat me të cilat mund të krenoheshin subjektet politike.

Intelektual dhe njerëz nga shoqëria civile iu bashkuan subjekteve për t`ua përmirësuar imazhin tek votuesi, por edhe me qëllimin që pasi të përfundojnë zgjedhjet të marrin “pjesën e tyre”.

Nga ajo që kemi parë deri tash asnjëri prej personave që aderuan në PDK e LDK nuk janë përfshirë në postet e reja qeveritare, shkruan GazetaBlic.

Gjatë fushatës së zgjedhjeve të 8 qershorit, ndër emrat që iu bashkuan PDK-së janë: Ardian Arifaj, Ramadan Ilazi, Ardita Statovci, Margarita Kadriu, Ramiz Kelmendi etj. Mirëpo, asnjëri nga këta nuk janë pjesë e qeverisë Mustafa. Mbase, si pasojë e kësaj mund të ketë dhënë dorëheqje nga PDK-ja Margarita Kadriu.

Po ashtu në LDK aderuan personalitete si Valon Murtezaj, Bajram Gecaj, Bardhyl Meta, Drita Kongjeli etj. Mirëpo as këta nuk i kemi parë të jenë sistemuar diku nëpër ministri.

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Manchester City dëshiron ta bëjë sulmuesin e tij Erling Haaland lojtarin më të paguar në Premier League duke i dhënë atij një pagë prej...

Lajmet e Fundit