3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Arrestohen katër shqiptarë dhe një italiane

127755_14 shqiptarë dhe një shtetase italiane kanë rënë në pranga të forcave të policisë së Puglias në Itali, pasi po transportonin dy ton marijuanë në një gomone që vinte nga Shqipëria. Vlera e drogës së sekuestruar kapte shifrën 9 milionë euro.

Gjatë operacionit të zhvilluar nga forcat e policisë së Puglias në bashkëpunim me ato të Toskanës, u sekuestruan më shumë se 2 ton lëndë narkotike, 537 fishekë kallanishkovi të prodhuara në Bashkimin Sovjetik, dhe një pistoletë.

Policia bëri të mundur arrestimin e 5 personave në sajë të një përgjuesi të vendosur në mjetin e një shtetasi maroken me precedent penal. Nëpërmjet ndjekjes së automjetit të tij, u arrit të zbulohej vendi i dorëzimit të lëndës narkotike.

Menjëherë pas kapjes në flagrancë, policia arrestoi 4 korrierët shqiptarë, të moshës 23 deri në 37 vjeç, të cilët ishin pajisur me vizë turistike, dhe 42-vjeçaren italiane me banim në Romë.

Ndërkohë policia italiane po vijon hetimet për të zbardhur më tepër çështjen, dhe për të vënë përpara drejtësisë të arrestuarit.

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Lajmet e Fundit