0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Arrestohen tre  persona për falsifikim të dokumenteve në Prizren

dokumente fas

Arrestohen tre persona për falsifikim të dokumenteve në Prizren.

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren. Kapiteni i Policisë Kufitare, Nevruz Hasani tha se të arrestuarit dyshohen se kanë falsifikuar dokumente.

“Ata kanë falsifikuar dokumente me qëllim që të nxjerrin jashtë shtetit të Kosovës persona të caktuar”.

“Krejt kjo ka ndodhur pas bastisjes që ka bënë Policia kufitare e Kosovës në tre lokacione në rajonin e Prizrenit”.

“Të arrestuarit dy janë kosovar e një goran”. Sipas tij, gjatë bastisjeve në shtëpitë e të dyshuarve janë gjetur edhe armë dhe medikamente mjekësore/PrizrenPress.com/

 

 

Previous article
Next article

Më Shumë

Ismail Kadare, pasdite

Ben Blushi Duke i uruar Ismail Kadaresë ditëlindjen, po botoj bisedën që kam bërë me të si pjesë e librit tim “41 Sekrete". Alda Bardhyli, Ismail...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit