3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

EtnoFest po vjen

etnofestOrganizatorët e festivalit tashmë kanë publikuar posterin e edicionit tw katërt, i cili sikurse edicioneve të shkuara ngërthen në vete kulturën e lashtë shqiptare
Festivali i arteve dhe kulturës tradicionale EtnoFest është në përgatitje e sipër të edicionit të katërt e që tradicionalisht mbahet në fshatin Kukaj.

Organizatorët e festivalit tashmë kanë publikuar posterin e këtij edicioni, i cili sikurse edicioneve të shkuara ngërthen në vete kulturën e lashtë shqiptare, duke u nisë prej shfaqjeve teatrale, valleve, këngëve dhe riteve të ndryshme që janë trashëguar brez pas brezi.
Ky edicion do të nis më 30 korrik dhe do të zgjasë deri më 3 gusht./KultPlus.com

Më Shumë

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Lajmet e Fundit