14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje të rëndë

arrestimi 2Njësitë policore të hetimeve nga stacioni policor në Klinë, pas një pune intenzive operativo-hetimore kanë arritur të zbulojnë, identifikojnë dhe arrestojnë tre persona të dyshuar për tetë raste të veprës penale “vjedhje” dhe “vjedhje e rëndë ”.

Sipas Policisë së kosovës njëri nga këto raste “vjedhje e rendë” ende nuk ishte i raportuar në njesitin e hetimeve nga viktima.

Hetuesit policor të Njesitit për hetimin e veprave penale kundër pasurisë, përkatësisht vjedhjeve dhe vjedhjeve të rënda, të stacionit policor në Klinë, kan arritur që të arrestojnë të dyshuarit, shtetas të Kosovës
Edon Z.(1995) banues në Klinë ; Adem B.(1970) banues në Klinë; dhe Jeton G.(1992) nga Prizreni.

Po ashtu është arritur të gjenden edhe dëshmi materiale : 1(një) TV Plazma është gjetur dhe konfiskuar në Klinë dhe 1(një) tjetër Tv plazma në Prizren;
1(një) laptop dhe 1(një)kasetofon.

Të tre të lartcekurit kanë vepruar në grup dhe me aktvendim të lëshuar nga Gjykata Themelore – departamenti për krime te rënda – Pejë ju është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Më Shumë

Vdekja e Deharit, Shërbimi Korrektues pezullon nga puna dy zyrtarë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se ka pezulluar nga puna, Burim Buleshkaj, ish-ushtrues detyre i drejtorit të Departamentit për Operativë Siguri...

Propozimi gjermano – francez i përafërt me kërkesat e Aleksandër Vuçiqit

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Asgjë e re që nuk ishte dëgjuar më parë: Më në fund doli një propozim i emisarëve të kancelarit Sholc...

Lajmet e Fundit