18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Arrestohet dy persona në Prizren

arrestimi 2Dy persona  janë  arrestuar nga policia në Prizrenm. Arrestimi i tyre  është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren”.

“Në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore Prizren- dega në  Suharekë  është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e qarkut të Prizrenit”, njoftoi Policia e Kosovës.

“Po ashtu  në Rr. ‘William Woker në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore Prizren është arrestuar i dyshuari  tjetër mashkull K/Shqiptar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e qarkut të Prizrenit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Lajmet e Fundit