18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Arrestohet i dyshuari për vjedhjen e një motoçiklete në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se ka arrestuar E.A (18-vjeç) nën dyshimin për vjedhjen e një motoçiklete në Prizren.

Lajmi u bë i ditur përmes një njoftimi nga policia, ku thuhet se arrestimi i të dyshuarit u bë gjatë një kontrolli nga ana e policisë.

“Më datën 22.05.2022 në orën 01:30. Njësiti patrullues i stacionit policor në Prizren, gjatë patrullimit në rrugën “Adem Jashari” në Prizren, ka hasur një person i cili ishte duke e shtyrë një motoçikletë (skuter), ku gjatë kontrollit të dokumentacionit përkatës, vërtetohet se nuk posedonte dokumentet, i njëjti është shoqëruar në stacionin Policor ne Prizren dhe pas verifikimit, vërtetohet identiteti i të dyshuarit E.A i moshës 18 vjeç, m/Sh/k, pastaj është identifikuar pronari i ligjshëm i motoçikletës (Sukterit)”, thuhet në njoftim.

Vidhet një veturë në Nashec të Prizrenit

Një veturë është vjedhur  në fshatin Nashec të Prizrenit. Policia po e heton rastin. Nashec, Prizren. 25.09.2023 - 02:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se nga...

Feronikeli ’74 me rikthim të çmendur ndaj Lirisë, fitojnë Drita dhe Ballkani

Drita dhe Ballkani kanë arkëtuar pikët e plota ndaj Prishtinës, respektivisht Malishevës derisa Feronikeli ’74 bëri një përmbysje të çmendur për pikët e plota...

Lajmet e Fundit