14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Arrestohet një avokat në Prizren

Një avokat është arrestuar në Prizren, pasi që të njëjtit i kishte skaduar licenca e punës dhe kishte prezantuar licencën e punës të vëllait të tij me profesion avokat.

I dyshuari dokumentin e kishte prezantuar brenda në stacion policor, pasi ai kishte shkuar ta përfaqësojë një person të dyshuar për një rast.Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt./KosovaPress/

Lirikë stine

Enver Sulaj Gjethet e zverdhura më bien mbi kokë Shenjë vjeshte mbi ëndërrimet e lirikën e stinës. Reshjet e shiut kanë shtuar përrockat në livadhin e braktisur. Një...

Superliga rikthehet me disa duele interesante

Skuadrat elitare të vendit tonë, rikthehet këtë mesjave me ndeshjet e javës së shtatë. Kjo xhiro nis sot pasdite me dy duelet Fushë Kosova-Ballkani, Gjilani-Liria...

Lajmet e Fundit