18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Arrestohet një person në Malishevë, policia i gjeti marihuanë në veturën e tij

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Malishevë, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti dhe në veturën e tij, i është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 38.8 gram.

Gjatë kontrollit policia i gjeti gjithashtu edhe një mulli për bluarje të narkotikëve, ndërsa gjatë kontrollit në shtëpi i janë gjetur: dy pushkë gjuetie (njëra me leje të skaduar) dhe 2.28 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /

Më Shumë

Zjarr në Suharekë, digjet një sipërfaqe prej rreth 10 hektarësh

Si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer për shkaqe ende të panjohura është djegur një sipërfaqe prej rreth 10 hektarë me pemishte, vreshta...

“Ec për qytetin” – nismë e re e buxhetimit me pjesëmarrje në Komunën e Rahovecit, takimi me qytetarët më 30 korrik

“Ec për qytetin”  është nisma  më e re për t’i përfshirë sa më shumë dhe drejtpërdrejt qytetarët e komunës së Rahovecit në procesin e...

Lajmet e Fundit