20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Arrestohet tre persona në Prizren, dyshohen për posedim të drogës

Tre persona janë arrestuar për posedim të drogës në Prizren.

Arrestimi i tyre është bërë në dy lokacione të ndryshme.

Policia njofton se të arrestuarit janë në mbajtje, shkruan PrizrenPress.

Komunikata e Policisë

• Rr. Shuaip Spahiu, Prizren, 25.10.2019-19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që gjatë kontrollit në banesën e tij i janë gjetur dhe sekuestruar : një qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë në peshë 0.93 gram, një grinder, një pako rizlla, një telefon mobil dhe 60€ kesh para. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

• Rr. Hysen Rexhepi, Prizren, 25.10.2019-20:30. Janë arrestuar dy të dyshuar një rom dhe një shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 39 gram. Të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Humbjet milionëshe të Trustit Pensional

Trusti Pensional i Kosovës vazhdon të mbetet pa bord drejtues. Komisioni për përzgjedhjen e anëtarëve të bordit nuk ka kthyer përgjigje për Radio Kosovën...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit