17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Arta Dobroshit merr çmimin “Professional Excellence Award”

ArtaDobroshi10-8Arta Dobroshi ka marrë Çmimin “Professional Excellence Award” në Nju- Jork nga organizata humanitare “Motrat Qiriazi”.

Arta eshte njëra ndër 4 personat që nderohen me rastin e 20-vjetorit të kësaj organizate. Më parë me këtë çmim ishin nderuar Rose Kolaj, Jim Romeo dhe Dr. Anna Kohen.

Për këtë rast të veçantë dhe të rëndësishëm, Arta është e përkrahur nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur.

Arta Dobroshi në edicionin e 63-të të “Berlinales” sivjet u kthye me epitetin “Shooting Star” , një çmim prestigjioz që ndahet në ceremoninë “Berlin Palast”.

Më Shumë

Vdes një grua në Spitalin e Prizrenit, familjari i saj dyshon që s’iu dha ndihma mjekësore me kohë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Spitalin e Prizrenit, ku ka humbur jetën një grua, e cila ishte dërguar në...

Aksident në Qafë të Duhles

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur më herët në Qafën e Duhles. Indeksonline raporton se aksidenti është shoqëruar me dëme të mëdha materiale, teksa...

Lajmet e Fundit