15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Asamblistët e Prizrenit nuk e fyejnë njëri-tjetrin

Prizren-Asambleja komunaleAsamblistët e Kuvendit Komunal në Prizren për herë të parë nuk e kanë fyer njëri-tjetrin. Përfaqësuesi i KDI-së në Prizren, Naim Cahanaj thotë për “PrizrenPress”se në periudhën e parë të këtij viti, asamblistët kanë treguar gjuhë parlamentare.

“Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit gjatë seancave të mbajtura në periudhën janar-qershor 2014 treguan nivel të lartë të kulturës parlamentare, duke mos përdorur në asnjë rast gjuhë e cila do të ishte fyese për ndonjë anëtar tjetër të këtij institucioni”, thotë Cahanaj.

Sipas tij, në të kaluarën asamblistët jo rradhëherë kanë përdorur foltoren e Kuvendit për të fyer njëri-tjetrin/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Babait

Qazim Thaçi Im at plotë katër dekada Maste  dashurinë e At-dheut Në ‘’Berlina Plac nr 32.‘ të Hamburgut Duke numëruar kallot e duarve Me dashurinë e fëmijëve në Landovicë Im...

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Lajmet e Fundit