16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Asnjë i vdekur dhe 42 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Asnjë person me COVID-19 nuk ka vdekur në 24 orët e fundit në vend.

 

Në ndërkohë, edhe 42 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus nga 2.987 mostra të testuara.

Sot janë shëruar edhe 16 qytetarë, duke e dërguar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 105.613.

Në total numri i rasteve aktive në vend është 195.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.199 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 374.190 doza të vaksinës. Deri më sot 117.382 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

Më Shumë

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën. Sipas njoftimit, benzina është liruar për një...

E diela me diell

Lajmet e Fundit