21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Aty ku ruhet dashuria, dëbohet mëria !

Sahit Osmani
Gjykim personal mund të formulosh
mbi mua ose për ndonjë tjetër
armiqësi të thellë mund të sajosh
që ta mposhtësh me një gënjeshtër
Vlera e veprave qëndron në lartësitë
që rrezatojnë me urtësi dhe dashuri
atje ku fundrrina s’mund të ekzistojë
të dyzojë veten me role mashtrimi
Të pabesueshme të duken luhatjet
nga pesha e realitetit njerëzor
s’e intrigat ,trillimet dhe shpifjet
përballë së vërtetës shkërmoqen
Aty ku ruhet dashuria dëbohet mëria!

Më Shumë

Edicioni i tretë i “Prizren Fest” hapet me dramën “Vizita” nga Shqipëria

Drama “Vizita” nga Shqipëria, me regji të Davide Iodice, ka hapur të dielën mbrëma edicionin e tretë të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit në Ambient...

Ballkani sot pret UE Santas në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Pasi triumfoi në ndeshjen e parë si mysafir në Andorë kundër UE Santas me rezultat 2-1, Ballkani do të kërkojë që ta ruaj këtë...

Lajmet e Fundit