16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Avdyli: Zyrtarët amerikanë e korrigjuan Thaçin, hoqi dorë nga shkëmbimi i territoreve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë se efekti i vizitës së zyrtarëve amerikanë është vërejtur direkt te presidenti Thaçi. Ai tha se Amerika po e mbron integritetin e Kosovës duke e korigjuar Hashim Thaçin. Këtë koment Avdyli e ka dhënë pas deklaratës së Thaçit se shkëmbimi i territoreve do të ndodh vetëm mbi trupin e tij të vdekur

Për këtë deklaratë të Thaçit, ironia e Avdylit ka shkuar deri aty sa ka thënë se presidenti e ka vendosur trupin sikur Mic Sokoli për ta mbrojtur vendin nga shkëmbimi dhe korrigjimi i territoreve.

“E mira e vizitës të njerzve të Trumpit në Kosovë , po vërehet menjëherë sot. Hashim Thaqi paska heq dorë nga shkëmbimi i territoreve. Lum na për Amerikën e cila po e mbron integritetin e Kosovës,së pari duke e korigjuar Hashimin, i cili nga sot edhe trupin e paska vendos si Mic Sokol kundër shkëmbimeve, korigjimeve e demarkimeve. #meAmerikën #Kosovaepandarë”, ka shkruart Avdyli në Facebook,.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për territorin e Kosovës , të premten, para diasporës shqiptare.

Ai tha se kurrë nuk do të ndodh shkëmbimi i territorit të Kosovës, ndërkohë që tha se nuk ka njeri që e ndal në angazhimin për bashkëngjitjen e Luginës së Preshevës me Kosovën.

Ka shtuar se shkëmbimi i territoreve do të ndodh vetëm mbi trupin e tij të vdekur

Konfiskohen 30 automjete të pa-zhdoganuara

Njësitë Antikontrabandë të Doganës të Kosovës kanë identifikuar dhe kryer kontrollin e automjeteve me targa të huaja, si dhe kanë gjetur auto pjesë pa...

Prishtina dhe Liria ndahen në paqe

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat 1-1. Golin e parë...

Lajmet e Fundit