5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

‘Bad News Eagles’ shkruan histori, kualifikohet në turneun më të madh të CS:GO

Skuadra nga Kosova në lojën e famshme Counter-Strike Global Offensive “Bad News Eagles” ka arritur të kualifikohet në turneun më të madh të CS:GO në Brazil, shkruan KultPlus.

Edhe pse ndeshja e parë i takoi ekipit nga Rusia, “ForZe”, në fund BNE arritën që të përmbysin rezultatin dhe të arrijnë kualifikimin historik.

Majori i madh në CS:GO do të fillojë më 5 nëntor në Rio.

Ndiqeni më poshtë momentin kur edhe djemtë fituan mapën e dytë.

Më Shumë

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

KEDS njofton se në cilat vende pritet të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Prizren

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet, të cilat janë paraparë për ditën e nesërme. 23.11.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana...

Lajmet e Fundit