16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

“Bajram Curri” zhgënjehet me mashtrimet e Ramadan Mujës

Tubimi ne Bajram Curr 222Banorët e rrugës “Liman Shala” në lagjen “Bajram Curri” në Prizrenit, janë të zhgënyer me mashtrimin që kryetari i Komunës, Ramadan Muja ua kishte bërë gjatë fushatës zgjedhore në nëntor të vitit të kaluar.

Ata thonë se Muja kishte premtuar rregullimin e kanalizimit, mirëpo një premtim i tillë nuk është realizuar.

“Gjatë fushatës zgjedhore vitin e kaluar Ramadan Muja na ka uruar rregullimin e kanalizimit, mirëpo një premtim i tillë nuk është realizuar”, thotë Haxhi Rexhep Shala, banorë i kësaj lagjeje, transmeton TV Prizreni.

Ai tregon se që disa vite me radhë banorët e kësaj rruge kanë kërkuar nga Komuna e Prizrenit, që të intervenojnë në rregullimin e kanalizimit dhe të rrugëve me kubëza për rreth 1000 shtëpi të kësaj lagjeje.

Shala thotë se banorët e kësaj lagjeje i kanë kryer të gjitha detyrimet ndaj Komunës së Prizrenit.

Koordinatori i kësaj Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Fejsal Hoti tha se janë të njoftuar për shqetësimin e banorëve të kësaj lagjeje.

“Në lagjen “Bajram Curri” janë realizuar një mori projektesh,dhe se një gjë e tillë do të bëhet edhe në rrugën “Liman Shala””, tha Hoti. Ai nuk ka saktësuar se kur do të ndodh një gjë e tillë./PrizrenPress.com/

Plagosja e dy vëllezërve në Rahovec, njëri në gjendje të rëndë

Në pasditen e sotme në Rahovec, dy vëllezër kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri Njëri prej tyre është duke...

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Lajmet e Fundit