15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Baldedaj: Bashkatdhetarët do t’i presim me shumë aktivitete

Drejtori i Drejtorisë së Administratës në Prizren Ilir Baldedaj tregon se këtë vit kanë bërë më shumë përgatitje për pritjen e bashkatdhetarëve .

“Bashkatdhetarët në kufi do të priten me disa materiale njoftuese për aktivitetet që do të organizohen në vend”, tregon ai për TV Opinion.

Ai shpreh besimin se shërbimi online do t’i ndihmojë bashkatdhetarët të mos humbin kohë.

Drejtori i Administratës,Baldedaj thotë se Ministria e Diasporës ka zhvilluar disa takime me bashkatdhetarët tanë në diasporë dhe shpreh besimin se ata me pushimet në vendlindje këtë vit do të jenë më të kanqur./TV Opinion/

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Malishevë

Gjykata Themelore në Gjakovë  ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit I.Z. për shkak të dyshimit se ka kryer veprën “vrasje” dhe “mbajtje në...

Lajmet e Fundit