10.8 C
E shtunë, 21 Shtator, 2024

Ballkani mposhtet në “Fadil Vokrri”

’90 Mposhtet Ballkani

Skuadra e Ballkanit ka pësuar humbje me rezultat 1-2, ndaj skuadrës së Kazakistanit, Astanës.

Dusan Jovancic në minutën e shtatë të ndeshjes shënoi për 1-0, duke e kaluar në epërsi skuadrën e tij. Ndërsa golin e barazimit për skuadrën e Ballkanit e shënoi Edvin Kuç në minutën e tetë të ndeshjes. Golin e dytë për Astanën dhe të fitores e shënoi Islambek Kuat në minutën e 23 të ndeshjes. Aktualisht Ballkani renditet në vendin e tretë me tre pikë, kurse Astana gjendet në poziten e katërt me tre pikë.

’89 Arb Manaj lëshon një rast të mirë.

Futbollisti Arb Manaj tentoi me kokë për të shënuar, por goditja e tij shkoi mbi portë. Rezultati aktual 1-2 në të mirë të Astanës.

’80 – Kalojnë 80 minuta lojë në ndeshjen ndaj Astanës dhe Ballkanit

Skuadra mysafire vazhdon ta mbajë epërsinë prej 1:2.

’60 – Kalon një orë lojë

Ka kaluar një orë lojë në ndeshjen ndaj Ballkanit dhe Astanës. Rezultati i takimit vazhdon të jetë 1-2, në të mirë të Astanës. Posedimi i topit është në anën e kampionit të Kosovës, Ballkanit.

’46 – Ka filluar pjesa e dytë e takimit ndërmjet Ballkanit dhe Astanës

Astana është duke fituar me rezultat 1-2, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Konferencës.

’45 –
 Përfundon pjesa e parë, Astana në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Ballkanit dhe Astanës, në kuadër të Ligës së Konferencës.

Posedimi i topit ishte në anën e kampionit të Kosovës, Ballkanit.

’36 – Lëndohet Vesel Limaj

Futbollisti Vesel Limaj është lënduar në minutën e 36 të ndeshjes.

Në vend të tij, Bleart Tolaj hyn në lojë.

Rezultati aktual i ndeshjes është 1-2, në të mirë të Astanës.

’23 – Astana shënon golin e dytë ndaj Ballkanit

Skuadra e Astanës ka realizuar për 2-1, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Konferencës. Islambek Kuat shënoi golin në minutën e 23 të ndeshjes. Rezultati aktual i takimit është 2-1, në të mirë të Astanës.

’15 – Kalojnë 15 minuta lojë në takimin ndaj Ballkanit dhe Astanës.

Rezultati aktual i ndeshjes është 1-1. Dusan Jovancic shënoi për 1-1 për Astanën. Por shpejt u kundërpërgjig skuadra e Ballkanit me anë të Edvin Kuç duke barazuar rezultatin. Posedimi i topit është në anën e kampionit të Kosovës.

’08 – Ballkani barazon shpejtë rezultatin ndaj Astanës

Skuadra e Ballkanit ka shënuar për barazimin e rezultatit në 1-1. Edvin Kuç shënoi për 1-1 në minutën e tetë të ndeshjes.

’07 – Astana në epërsi ndaj Ballkanit

Skuadra e Astanës ka shënuar për 1-0 ndaj Ballkanit, në kuadër të Ligës së Konferencës.

Dusan Jovancic shënoi për 1-0 në minutën e shtatë të ndeshjes.

’01 – Ka filluar ndeshja ndërmjet Ballkanit dhe Astanës

Kampioni i Kosovës, sonte do ta synojnë fitoren e dytë në grup për të mbetur në hap për të kaluar në fazën e dytë të Ligës së Konferencës.

Klubi nga Suhareka vjen i supermotivuar pas fitores prej 2:0 kundër gjigandit kroat, Dinamo Zagreb.

Moti sot: I vranët e me reshje shiu, temperaturat deri në 19 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Temperatura minimale pritet të lëvizë nga 10 deri në 13 gradë,...

Kurti uron Sabri Fejzullahun për ditëlindje: Thesar i gjallë i kulturës sonë

Kryeministri Albin Kurti ka vizituar këngëtarin e njohur, Sabri Fejzullahu, për nder të kremtimit të 77-të vjetorit të lindjes së tij, duke e cilësuar...