25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Barcelona i ka ofruar kontratë afatgjate Wijnaldumit

Georginio Wijnaldum pritet të largohet nga Liverpooli në verë, kur edhe i skadon kontrata me klubin anglez.

“Football Insider” raporton të enjten se holandezi karrierën do ta vazhdojë te Barcelona. Bëhet e ditur se klubi nga Katalunja i ka ofruar kontratë afatgjate Wijnaldumit.

Mesfushori holandez do të jetë lojtari i lirë në fund të sezonit dhe Barçës i mbetet vetëm të merret vesh me lojtarin, pa pasur nevojë që të paguajë dëmshpërblim për të.

30-vjeçari ka shënuar tre gola me Liverpooli këtë sezon në 39 ndeshje në të gjitha garat.

Më Shumë

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Quni: Kosova u përjashtua nga “Defender Europe 2023”, si pasojë e politikave të gabuara

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Anton Quni Anton Quni, tha se Kosova nga veprimet e gabuara politike është përjashtuar nga “Defender Europe 2023”. Sipas...

Lajmet e Fundit