22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Para të falsifikuara në Suharekë e Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të parave të falsifikuara, një në Suharekë dhe tjetra në Prizren,

Të dy rastet kanë ndodhur të mërkurën, më 10 mars.

Rr. Brigada 123, Suharekë, 10.03.2021 – 20:20. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se një person i pa njohur ka këmbyer një monedhë prej 500 euro të falsifikuar. Monedha është konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

Prizren, 10.03.2021 – 13:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka deponuar një shumë parash, ku një kartëmonedhë prej 500 euro dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha e dyshuar është konfiskuar. Rasti nën hetim. /Telegrafi/

Më Shumë

Vuçiq jep dorëheqje nga partia e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga partia të cilën ai e udhëheq, SNS. Ai, në tubimin që mbajti sot tha se kjo...

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit