24.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Barcelona nuk ka diskutuar ende me La Ligan për Messin

Sulmuesi i Paris Saint-Germain (PSG), Lionel Messi është në krye të agjendës për Barcelonën këtë verë, por duket se kufiri i pagave do të duhet të ketë përparësi për momentin.

Barcelona ka deklaruar publikisht se do të dëshironte të kthente Messin, dhe me argjentinasin që nuk ka gjasa të mbetet në PSG, kjo duket pak më e mundshme këtë sezon.

Megjithatë, problemi më i madh është aktualisht fatura e pagave të tyre, e cila tejkalon shumë kufirin e pagave të tyre.

Blaugranët kanë nevojë të plotësojnë një diferencë prej 250 milionë eurosh.

 

Ajo humbi 50 kilogramë në një muaj
GoSlim

Humbni deri në 52 kilogramë dhe shijoni jetën
GoSlim

Filloni të humbni peshë pa sakrifica
GoSlim

Një zbulim i ri. Humbni 15 kilogramë pa mundim
GoSlim
Është raportuar se Barcelona është në diskutime me La Ligën se si ta rikthejë Messin nën kufirin e pagave të tyre, por sipas “Diario AS”, ata janë informuar nga një burim i La Ligës se emri i Messit ende nuk është përmendur.

Deri tani bisedat e tyre kanë qenë ekskluzivisht për balancimin e kufirit të pagave.

Duke lexuar mes rreshtave, dëshira për të lehtësuar rikthimin e Messit mund të jetë e pranishme mes të gjitha palëve.

Megjithatë, ata do t’i nënshtrohen këtij kufiri, dhe nëse numrat nuk mblidhen, atëherë ata nuk do të jenë në gjendje ta bëjnë atë të funksionojë.

Më Shumë

Prizrenasit festojnë për fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. E ky lajm duket se i ka gëzuar disa qytetarë...

Turqit festojnë fitoren e Erdoganit në zgjedhjet presidenciale – festë kishte edhe në Prizren

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet në Turqi, sipas Këshillit të Lartë Zgjedhor të vendit dhe të dhënave jozyrtare nga Agjencia shtetërore...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit