16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Barnetta: Xhaka është lider i vërtetë

Bayer Leverkuseni luan sot prej orës 17:30 ndaj Ëerder Bremenit. Me fitore, skuadra e Granit Xhakës shpallet kampione e Bundesligës. Dhe merita të mëdha për këtë sukses ka pikërisht mesfushori kosovar.

Këtë e pranon edhe Tranquillo Barneta, ish-bashkëlojtari i Xhakës te Zvicra. Barneta është njëri prej dy të huajve me më së shumti paraqitje për Leverkusenin.

“Ai është lider i vërtetë. Karriera e tij flet mjaftueshëm. Ishte kapiten i Gladbachut dhe Arsenalit. Nuk bëheni i tillë vetëm duke u paraqitur mirë. Por pasi je karakter i jashtëzakonshëm”, ka thënë Barnetta për “Blick”.

Leverkuseni, i formuar si klub në vitin 1904, po e fiton titullin e parë në Bundesligë.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Trepça – Ylli, nesër finalja vendimtare

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Lajmet e Fundit