16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Totaj takohet me Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj ka takuar Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba, në një drekë solemne në Army & Navy Club në Washington, D.C.

Në këtë takim,  Totaj dhe Chorba diskutuan për marrëdhëniet diplomatike të Kosovës me miqtë ndërkombëtarë, veçanërisht me ata amerikanë.

Chorba u bëri përshtypje me njohuritë e tij të gjerë në të gjitha fushat, duke ndarë mendime dhe perspektiva për sfidat dhe mundësitë që paraqesin këto marrëdhënie.

“Ky takim shënon një hap të rëndësishëm për të forcuar bashkëpunimin dhe dialogun mes dy vendeve, ndihmuar nga një atmosferë solemne dhe miqësore në një nga qendrat diplomatike më prestigjioze të Washington, D.C.”, tha Totaj.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

Më Shumë

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

S’ka vija të kuqe për PDK-në, thotë Haxhi Avdyli i Guxo-s

Deputeti i Guxo-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se vijat e kuqe nuk janë të mira në politikë, kështu duke nënkuptuar se nuk ka vija...

Lajmet e Fundit