5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Basha bartës i listës së Partisë Konservatore

MunirBasha-PK8-29Kryetari i Partisë Konservatore(PK) Munir Basha, do të jetë edhe bartës i listës i këtij subjekti politik në zgjedhjet e nëntorit. PK-ja në këto zgjedhje do të garojë për herë të parë me 36 gandidatë.Basha tha se në listën zgjedhore janë përfshirë personalitete të fushave të ndryshme që jetojnë dhe veprojnë në Prizren. “Në listë janë përfshirë njerëz profesionistë të të gjitha lamive”, tha Basha për “PrizrenPress”. Ai tregoi se në listën zgjedhore Partia Konservatore, janë edhe pesë kandidatë nga komuniteti turk./PrizrenPress.com/

1 Basha Munir M

2 Rada Afrim M
3 Baxhaku Bedrije F
4 Basha Shaban M
5 Kabashi Shend M
6 Murataj Nora F
7 Hasani Gylxhan M
8 Pasuli Nderim M
9 Tahiri Agjire F
10 Koro Tarkan M
11 Mashkulli Gjeni M
12 Bajmak Fidan F
13 Berisha Gezim M
14 Gjinali Behajdin M
15 Celina Zejgjan F
16 Bamija Faik M
17 Dapko Daver M
18 Tahiri Adelina F
19 Mazrek Edis M
20 Kroqi Fati M
21 Hoxha Shqipe F
22 Rotlla Sali M
23 Hashani Xhihad M
24 Berisha Edona F
25 Pacollari Emir M
26 Dirvar Dincer M
27 Spahiu Bukurije F
28 Selimko Sali M
29 Fishekqi Blerim M
30 Salla Ferda F
31 Kyqyku Agron M
32 Rogova Agron M
33 Hapçiu Aida F
34 Gjinali Sinan M
35 Kaçamaku Erdogan M
36 Shijaku Ilir M

Më Shumë

Boban: Kosova me infrastrukturë qëndron më mirë se Kroacia

Shefi i futbollit në UEFA, Zvonimir Boban, është duke qëndruar për vizitë në Kosovë, me ftesë të kryetari të Federatës së Futbollit në Kosovë,...

Prindërit e Astrit Deharit japin deklaratë në polici në lidhje me vdekjen e djalit të tyre

Avokati Tomë Gashi ka bërë me dije se sot Xhemile Dehari dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit, kanë dhanë deklaratë në Policinë e...

Lajmet e Fundit