18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Zyrtare: Muja kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit

Muja zgjedhjetRamadan Muja do të jetë kandidat për kryetar të PDK-së në Prizren. Sekretari i Degës së PDK-së në Prizren, Nijazi Kryeziu tha për “PrizrePress” se Kryesia ka vendos që Muja të rikandidohet për kryetar të Prizrnit. “Në këto momente Muja është duke plotësuar aplikacionin e KQZ-së”, tha Kryeziu.

Ramadan Muja kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Kryesia e PDK-së në Prishtinë në këto momente ka vendosur që Muja sërish të garojë për Prizrenin.

Kryesia e re e PDK-së në Prizren ka propozuar katër emra për kryetar të Prizrenit, Ramadan Mujën, Nait Hasanin, Nijazi Kryeziun dhe Veton Firzin. “ Muja do të jetë sërish kandidat për kryetar të Prizrenit”, tregon burimi i “PrizrenPress-it” . Sipas burimit  Muja e ka mbështetjen e kryetarit të PDK-së Hashim Thaçit. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Kryeministri Kurti mori pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të veprimtarit dhe të burgosurit politik, Afrim Morina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot pjesë në mbledhjen komemorative të organizuar në nderim të aktivistit dhe të burgosurit politik, dhe...

Lajmet e Fundit