17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Khan: Salustro po spekulon

Karim KhanKa përfunduar seanca e sotme për rastin “Kleçka”. Prokurori Maurizio Salustro dhe Karim Khan kanë përfunduar fjalët e tyre përfundimtare në këtë proces gjyqësor.

Prokurori Salustro në fjalën e tij përfundimtare ka thënë se ka prova të mjaftueshme që të akuzuarit në rastin “Kleçka” të shpallen fajtorë. Kurse, avokati i Fatmir Limajt, Karim Khan nëpërmjet video-linkut nga Haga, ka thënë se fjala përfundimtare e prokurorit Salustro ka qenë e mbushur me spekulime dhe trillime kundër Fatmir Limajt. Po ashtu, avokati Khan ka thënë se fjala përfundimtare e Salustros ishte shumë më e dobët sesa ajo e gjykimit të kaluar, ku Fatmir Limaj dhe të tjerët ishin shpallur të pafajshëm,shkruan Epoka e re

Duke folur për të ndjerin Agim Zogaj, avokati Khan e ka quajtur atë dëshmitar të pabesueshëm. Në fund të fjalës së tij përfundimtare, Khan ka kërkuar nga kryetari i trupit gjykues që Fatmir Limajn ta lirojnë nga të gjitha pikat e aktakuzës.
Më 10 shtator mbahet seanca e radhës për rastin “Kleçka”.

Më Shumë

U rrahën për vdekje dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve – detaje shokuese rreth fundit tragjik të një çifti britanik që shkuan ‘për...

Një çift britanik u vra brutalisht dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve nga një bandë e pamëshirshme që iu vërsul atyre teksa po...

Burri në Suharekë raporton se i është zhdukur gruaja

Një grua është raportuar e zhdukur në Suharekë që nga data 2 tetor, ka njoftuar Policia në raportin 24-orës të martën. Rastin e ka paraqitur...

Lajmet e Fundit