11.8 C
E enjte, 25 Prill, 2024

Bashkimi thellon krizën e Prishtinës

Bashkimi ka shënuar fitore në xhiron e 14-të të Superligës së Kosovës në basketboll duke e mposhtur Sigal Prishtinën 89:80.

Takimi ishte i baraspeshuar dhe dramatik deri në fund të ndeshjes. Në këtë takim me humbje debutoi trajneri i ri i Prishtinës, Dragan Radoviq.

Periudha e parë nisi më mirë prishtinasit që fal efikasiteti në sulëm e mbyll çerekun e parë me epërsi prej 24:18. Por prizrenasit arritën të riktheheshin në 10-të minutëshin e dytë duke shkuar në pushim me rezultat 33:32.

Në çerekun e tretë loja e mirë e dyshes amerikane Sean Hoehn dhe Robinson Jr, bëri që ta fitojnë këtë periudhë 23:14 për të hyr në çerekun e fundit me epërsi prej tetë pikëve dallim 55:47.

Në periudhë ne fundit kryeqytetasit ngushtuan disa herë epërsinë e mysafirëve por nuk arritën të përmbysin rezultatin duke bërë që ndeshje të përfundoi 89:80.

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Totaj: Amerikanët janë lodhur me Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, deklaroi se amerikanët janë lodhur nga qasja e Qeverisë Kurti dhe se durimi i tyre po përfundon. “Duhet...