21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Beg Morina nga Hasi la pas 4 fëmijë

Babai i katër fëmijëve, Beg Morina, menjëherë pas luftës kishte hapur biznesin e tij në Hungari, nga ku punonte si bukëpjekës.

Mallin për atdheun, zakonisht e hiqte përmes muzikës, deri në natën tragjike, kur duke kënduar, vetura të cilën po e voziste, në kohën kur edhe po komunikonte me njerëz përmes lidhjes direkte në Facebook, doli nga rruga dhe ai mori plagë të rënda, për të vdekur në vend të ngjarjes.

Rasti tragjik u xhirua në lidhjen direkte, dhe ndodhi saktësisht dy minuta pasi që i njëjti po tregonte se po voziste me shpejtësi 180 kilometra në orë.

Së bashku me të, dëgjohen edhe dy zërat e shokëve të cilën kërkojnë ndihmë, e madje, edhe Begu në minutat e fundit të jetës.

Më së shumti të tronditur janë familjarët të cilët thanë se i njëjti kishte shkuar për të punuar në Hungari që t’ia siguronte familjes që jetonte në Kosovë një jetë më të mirë.

Djalit i motrës së të ndjerit Ramadan Osmankaqi, ka thënë se nuk kanë vendosur se kur do të bëhet varrimi i të ndjerit, pasi që nuk ka përfunduar ende autopsia, shkruan Express.

Për të ndjerin po flet më fjalët më të mira. “Ka qenë njeri i mirë dhe që e ka shiku të ardhmën e vetë dhe të familjes së tij”, shtonte ai.

45-vjeçari Beg Morina ka lënë prapa katër fëmijë, dy djem dhe dy vajza, ndërkaq varrimi do të bëhet në vendlindjen e tij në Has, sapo të kthehet trupi i pajetë.

Sot varroset polici Afrim Bunjaku

Polici i Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në veri të vendit, do të varroset sot nga ora 16:00. Ai do të varroset...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në...

Lajmet e Fundit