1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Benzema ia kërkoi fanellën lojtarit të Chelseat pas ndeshjes, zbulohet arsyeja

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema , kërkoi fanellën e Reece James pas fitores së tyre dramatike në Ligën e Kampionëve kundër Chelseat.

Pavarësisht se mori një karton të verdhë pas vetëm 10 minutash, produkti i akademisë bëri performancë të mirë duke u shkaktuar probleme sulmuesve të Los Blancos.

Në fakt, dyshja e Madridit, Vinicius Jr. dhe Ferland Mendy tentuan katër driblime kundër anglezit James në pjesën e parë, por ata nuk arritën të regjistronin një të vetme.

Ai shpëtoi skuadrën e Thomas Tuchel në disa raste. Ai e largoi topin nga Benzema, i cili dukej i destinuar për të shënuar, dhe rrezikoi të jepte një penallti – dhe një karton të kuq të mundshëm, për të shpëtuar skuadrën e tij nga pësimi.

Ishte një paraqitje e shkëlqyer dhe një nga lojtarët më të mirë në botë vlerësoi përpjekjet e tij. Pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit, Benzema i kërkoi anglezit fanellën e tij, në shenjë respekti, njoftojnë mediat spanjolle.

Më Shumë

Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Grupi kriminal që kreu grabitjen e armatosur në Suharekë ra në ‘kthetrat’ e Policisë gjatë ditës së djeshme, pas një operacioni të gjerë policor....

Policia po e ruan argjendarinë pronari i së cilës u arrestua në lidhje me grabitjen në Suharekë

Zyrtarët policor, po vazhdojnë ta mbajnë të bllokuar argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u arrestua për përfshirje në grabitjen në Suharekë. Argjendaria është bastisur...

Lajmet e Fundit