13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Berisha merr mbështetje në Krushë të Vogël dhe Landovicë

K.VogelKandidati i BD-së për kryetar të Prizrenit Zafir Berisha, është takuar me banorët e fshatit Krushë e Vogël dhe Landovic. Berisha para krushjanëve tha se është e tepërt që në këtë fshat të flasësh për Kosovën dhe perspektivën e saj, “ku dihet se ky fshat i ka dhënë shumë lirisë së Kosovës, liri e cila për fat të keq po vihet në pikëpyetje nga politikat korruptive aktuale”.

Kandidati nga ky fshat për Kuvend të Prizrenit Leart Batusha tha se ndjehet i lumtur që është pjesë e ekipit të BD-së. “ Jam i nderuar dhe respektuar që në emër të krushjanëve jam në ekipin fitues të Bashkimit Demokratik dhe nëse marr besimin e juaj do të vazhdoj t’i mbrojë vlerat e këtij fshati, si dhe do të avancojë kërkesat e shumta të këtij fshati të cilat nga qeveritë e pasluftës nuk janë marrë parasysh”

Zafir Berishën  fushatën elektorale e vazhdoi në  fshatin Landovic.Ai edhe në këtë fshat  premtoi që deponinë e qytetit që është duke dëmtuar perspektivën e këtij fshati do ta vëmë nën kontroll.“Keqmenaxhimi i kësaj deponie do të ndëshkohet edhe për faktin se këtij fshati i ka sjellë shumë dëme”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Ti je për mua një krijesë e trishtë

Poezi e shkruar nga Cesare Pavese. Përktheu: Orjela Stafasani Ti je për mua një krijesë e trishtë një lule e përkohshme poezie që bash në çastin kur e...

Lajmet e Fundit