15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Trajtim të veçant për gategoritë e luftës

DSC_0268Organizuar nga veteranët e luftës dhe familjet e dëshmorëve të fshatit Korishë, në lokalet e Restaurant “ Albes “ në Korishë është shtruar darkë solemne për ish- komandantin e Batalionit të Kabashit, dhe  kandidatit për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi.

Kabashi falënderoi ata për iniciativën që kanë ndërmarrë për mbajtjen e këtij takimi. Ai premtoi  se si kryetar i ardhshëm i Prizrenit, do të kontribuojë që familjet e dëshmorëve, invalidët dhe veteranët e luftës të kenë trajtim të veçantë.
“Ne jemi fokusuar që zhvillimi ekonomik të jetë synimi jonë kryesor, me qëllimin e fundit që çdo famailje në komunën e Prizrenit të ketë së paku një të punësuar “.

Ai tha se ka [prnuar të  kandidojë  për kryetar të Prizrenit,  me qëllim të krijimit të një ambienti dhe ardhmërie të sigurt për fëmijët.“ Këto mund të arrihen nëse ne kemi një qeverisje të mirë dhe jokorruptive, që fatkeqësisht kjo dukuri është bërë standard tek ne, por unë jam i përkushtuar që të luftojë korrupsionin “ theksoi dnër tjerash Kabashi.

Ai tha se qeverisja e ardhshme komunale e udhëhequr nga koalicioni AAK-LDD do të jep shembull edhe në nivel komunal, por edhe në atë qendror./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zafir Berisha kujton heroizmin dhe rezistencën e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar masakrën e Tusuzit në 25-vjetorin e sulmit serb ndaj shqiptarëve në lagjen "Tusuz" të Prizrenit "Lagja...

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Lajmet e Fundit