3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Berisha: Po të mos ishin Hashim Thaçi e Kadri Veseli, Serbia ‘këmbëkryq’ do të ishte në Kosovë

Ish deputeti i Kuvendit, Zafir Berisha që vjen nga Nisma për Kosovën, ka thënëse ish presidenti Hashim Thaçi dhe ish kryeparlamentari Kadri Veseli janë më meritorët për çlirimin e Kosovës.

Berisha në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se Thaçi e ka çliruar Kosovë dhe nuk e ka nda.

“Hala Serbinë këmbëkryq e kishe pas në Kosovë nëse nuk ish kanë Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe do shokë tjerë.

Ata burra sot janë duke u përballë me Serbinë e cila ka bë dosje të rrejshme me ndihmën e argatëve të Serbisë që flasin shqip edhe nëpër studio”, është shprehur Berisha.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Sipas tij, nuk është etike që të flitet për ta, përderisa ata gjenden në Hagë dhe nuk e kanë mundësinë t’u kundërpërgjigjën kritikëve.

“Sot Kosova është e lirë falë atyre katër burrave në Hagë dhe do burrave që kanë mbetë këtu pari,. përndryshe po e përsërisë këmbëkryq e kishe pasur Serbinë këtu”, është shprehur Berisha. /GAZETA10/

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Ndërmarrja “Adi- Plast” në Prizren është e specializuar në vendosjen e dyerve dhe dritareve gjermane. Me një përvojë prej 15 vjetësh, kjo ndërmarrje ka arritur...

Lajmet e Fundit