15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Berisha: Prizreni është anashkaluar nga qeveritë e pasluftës

Berisha-Gani QavderbashaBashkimi Demokratik ka takuar qytetarët e lagjes qendrore “Gani Qavderbasha” të Prizrenit. Kandidati për kryetar të Komunës, Zafir Berisha para qytetarëve foli për projektet e BD-se që garantojnë një jetë më të mirë në qytetin e Prizrenit duke u fokusuar në mirëqenien sociale që duhet të krijohet për qytetarë si dhe përfaqësimin e vlerave politike të qytetit.

“Prizreni nga të gjitha qeveritë e pasluftës është anashkaluar duke përdorur atë vetëm për vota, por jo edhe për ti dhënë hapësirë vlerave politike që kanë qytetarët e Prizrenit nëpër institucione. Bashkimi Demokratik me fuqizimin e sajë më 3 nëntor që do ta marrë prej qytetarëve do të avancoj kulturën politike në të ardhmen e afërt edhe në institucione qendrore, institucione që për fat të keq iu mungon kultura politike në qytetin e Prizrenit”, tha Berisha.

Kurse, bartësi i listës se BD-së, Osman Hajdari, ka folur për vlerat qytetare dhe politike që ka lista prej 45 kandidatëve, listë e cila përfaqëson Prizrenin siç është dhe që garanton se për Prizrenin do të vendoset në Prizren.

Ndërkaq, nënkryetari Mitat Karahoda dhe kandidat për Kuvend, kërkuan nga lagjja e tyre që të jenë pjesë e ekipit të Bashkimit Demokratik si shpresë e vetme për të mbrojtur identitetin e qytetit të Prizrenit si dhe për të avancuar vlerat e këtij qyteti. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Bashkimi synon barazimin e serisë ndaj Yllit

Skuadra e Bashkimit nuk do ta ketë aspak misionin e lehtë në mbrëmje kur të përballet me Golden Eagle Yllin në kuadër të serisë...

Lumbardhi dhe Kaderi shkojnë ta shohin Vedat Muriqin në stërvitje të Mallorcas

Çifti Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj prej disa ditësh ndodhen në Spanjë. Përveç kohës së mirë që po kalojnë së bashku, ata janë përfshirë edhe...

Lajmet e Fundit