0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Berisha: Rikthimi i barrikadës në Ibër, rezultat i ‘Misionit të Zi’ të Thaçit

ZafirBerisha11-14Kryetari i Bashkimit Demokratik(BD) në Prizren, Zafir Berisha ka komentuar rikthimin e barrikadës në lumin Ibër të Mitrovicës. Ai tha se meritë e rikthimit të dy vazove të betonit dhe “Parkut të Paqes” në Ibër, është kryeministri në largim Hashim Thaçit.

“Kjo që po ndodhë në urën mbi Ibër në Mitrovicë është ,rezultat I Misjonit të Zi, i cili në bisedat pa kurrfarë kushti me Serbinë në Bruksel legalizoi bandat kriminale, duke i futur nga rruga në institucione”, shkruan Berisha në Facebook.

“Në vend se t’i fuste në burg, pasojat e Misionit të Zi, do të jenë shumë të dëmshme për perspektivën evropiane të vendit tonë”.

Serbet në Veri të Mitrovicës, kanë nisur ndërtimin e dy vazo betoni të përmasave më të mëdha para ‘Parkut të Paqes’, nga ana veriore mbi urën e Lumit Ibër.
Ata kanë sjell gjithë materialin e nevojshëm ndërtimor, duke përfshirë dërrasat, armaturën dhe betonin.

Ndërsa, pjesëtarët e KFOR-it, EULEX-it dhe Policisë së Kosovës, në tërë këtë ngjarje janë vetëm spektator. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit